Finanse.co.pl - banki Wrocław

W których bankach można założyć Profil Zaufany?

Expander Wrocław

Profil zaufany to podpis cyfrowy, dzięki któremu większość spraw urzędowych można załatwić online bez konieczności wizyty w urzędzie. Bez wątpienia jest to bardzo dobre rozwiązanie, które jest nie tylko wygodne, ale pozwala zaoszczędzić sporo czasu, bo nie trzeba czekać w kolejkach. Co ciekawe założenie profilu zaufanego jest całkowicie darmowe, można aktywować go przez Internet w bankowości elektronicznej, oczywiście nie każdy bank daje taką możliwość, wyłącznie wybrane instytucje umożliwiają założenie takiego profilu.

Gdy załatwiamy sprawy urzędowe w ZUS-sie, wydziale komunikacji, czy innych instytucjach administracyjnych, jesteśmy zobowiązani do przedstawienia dokumentu, który potwierdzi naszą tożsamość. Chcąc załatwić sprawę za pośrednictwem Internetu urzędnik nie ma takiej możliwości, stąd powstał profil zaufany, który umożliwia identyfikację osoby online. Decydując się na jego założenie będziemy mogli swobodnie załatwiać sprawy przez Internet we wszystkich oddziałach instytucji publicznych. Warto mieć na uwadze to, że profilu zaufanego nie będzie można aktywować przez Internet, jeżeli założyliśmy konto osobiste za pomocą przelewu weryfikacyjnego. W tym wypadku będziemy musieli udać się do odpowiedniego urzędu i dopełnić formalności osobiście.

Posiadacze profilu zaufanego mogą online założyć działalność gospodarczą, sprawdzić stan posiadanych punktów karnych, wnioskować o zmianę imienia lub nazwiska, wnioskować o dokumenty, wydanie lub wymianę prawa jazdy, zgłosić utratę dowodu tożsamości, wyrejestrować samochód, uzyskać odpis aktu stanu cywilnego, wnioskować o nadanie numeru PESEL, a nawet załatwić sprawy alimentacyjne.

Poniżej znajdują się banki, które umożliwiają swoim klientom założenie profilu zaufanego:

– Bank Millennium,
– Banku Zachodnim WBK,
– ING Bank Śląski,
– Inteligo,
– mBank,
– Pekao,
– PKO Bank Polski.

Profil Zaufany to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą stać w długich kolejkach, większość spraw można dzięki temu załatwić za pośrednictwem Internetu, to bardzo wygodne rozwiązanie. Należy mieć na uwadze to, że profil ma datę ważności, otóż jest ważny przez trzy lata, po tym czasie trzeba go przedłużyć.

Sprawdź także zestawienia:
pożyczki chwilówki Wrocław
eksperci kredytowi Wrocław

2