Finanse.co.pl - kredyty Wrocław

Co to jest lokata call?

Expander Wrocław

Pewnie niewielu z nas słyszało o lokacie call. Chociaż nazwa może wydawać się nieco skomplikowana i myląca, nie trzeba się jej wcale obawiać. Okazuje się bowiem, że jest to po prostu szczególnym rodzajem zwyczajnej lokaty terminowej. Przyjrzyjmy się jej zatem bliżej i zastanówmy, czy w ogóle jest warta uwagi.

Aby założyć lokatę call, konieczne jest posiadanie rachunku oszczędnościowego. Dla banku jest to bowiem swoisty sygnał, że jesteśmy na poważnie zainteresowane współpracą, a nowa oferta będzie po prostu kolejnym jej etapem. Warto zauważyć tutaj, że, mimo iż ten rodzaj lokaty określa się jako typ terminowej, nie jest to do końca jasne. Okazuje się bowiem, że umowa zawierana z bankiem nie określa ostatecznego terminu, w którym skończy się oszczędzanie pieniędzy i wówczas zostaną nam one wypłacone. W tym wypadku właściwie wszystko zależy od stron, to one przecież podejmują te najważniejsze decyzje.

Jeżeli natomiast wziąć pod uwagę oprocentowanie, jest ono zmienne i zależy w dużej mierze od aktualnej stopy procentowej. To wszystkie informacje oczywiście zawarte są w umowie, klient musi być poinformowany o ewentualnych zmianach. Istotne jest jednak to, że lokata jest naprawdę bezpiecznym rozwiązaniem i nie musimy się obawiać straty naszych pieniędzy.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na wysokość posiadanych przez nas środków. Ze względu na specyfikę takiego rozwiązania, banki wymagają, aby chętni do założenia lokaty, mieli na swoich rachunkach oszczędnościowych określoną kwotę pieniędzy. Decydowanie o konkretach należy oczywiście do banku i to on określa indywidualne koszta.

Jak zatem widać, lokata typu call może być dobrym rozwiązaniem dla wielu osób, należy jednak liczyć się ze wszystkimi zobowiązania, z jakich przyjdzie nam się wywiązywać. Wszystko trzeba odpowiednio przemyśleć i dopiero potem podjąć ostateczną decyzję.