Finanse.co.pl - kredyty Wrocław

Kredyt firmowy z gwarancjami COSME

Expander Wrocław

Osobom chcącym skorzystać z kredytu obrotowego dla przedsiębiorców z gwarancją COSME zostało na złożenie wniosku niewiele ponad pół roku.

BGK i Europejski Fundusz Inwestycyjny zawarły porozumienie w ramach programu COSME i Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych , na mocy którego możliwe było podpisanie kolejnych umów BGK i 11 innych banków. W ramach programu możliwe jest uzyskanie przez przedsiębiorców kredytów nawet do kwoty 600 tysięcy złotych. Są to kredyty obrotowe i inwestycyjne dla tych, którzy mają niewystarczającą historię kredytową czy też nie mogą ustanowić żądanego przez banki zabezpieczenia kredytu.

Czym są gwarancje?

Zabezpieczają one spłatę kredytu w sytuacji, gdyby przedsiębiorca nie wywiązał się ze spłaty w ustalonych terminach i kwotach. Dzięki gwarancji bank ma pewność, że odzyska pożyczone pieniądze. Oczywiście gwarant w dalszym etapie będzie miał możliwość dochodzenia spłaconych kwot, wraz z odsetkami, od przedsiębiorcy.

W ramach COSME obecnie udzielają kredytów banki: Alior, BGŻ BNP Paribas, Pekao SA, Santander Polska, BOŚ Bank, Idea Bank, ING, mBank, Deutsche Bank, PKO BP i SGB-Bank z bankami spółdzielczymi zrzeszonymi w ramach SGB. Zaletą tej formy kredytowania jest ograniczenie do minimum formalności. Zwykle wystarcza jedynie wniosek. Zaletą jest także niska, bo zaledwie 1% w skali roku prowizja.

Jakie korzyści dla przedsiębiorców?

Brak wykluczeń sektorowych, które są charakterystyczne dla pomocy publicznej de minimis. Zatem ze wsparcia mogą skorzystać też przedsiębiorcy działający w sektorze produkcji rolnej i transportu. Jest to alternatywa dla tych, którzy wykorzystali limity de minimis. Oczywiście głównym zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego, zatem nie ma wymogów dodatkowego zabezpieczenia spłaty kredytu przez wnioskodawcę.

Podsumowując – kredyt w ramach gwarancjo COSME to same zalety. Warto zainteresować się programem i udać się do jednego z wymienionych banków, by uzyskać szczegółowe informacje na ten temat.

Sprawdź także zestawienia:
pożyczki chwilówki Wrocław
doradcy kredytowi Wrocław

One Response

  1. Bankier
    26 marca 2017