Finanse.co.pl - kredyty Wrocław

Kredyty mieszkaniowe – tak czy nie?

Expander Wrocław

Być może jesteś w sytuacji, gdy potrzebujesz pewnej kwoty na zakup mieszkania. Ze względu na to, że jest do tego niezbędna w każdym przypadku spora suma, ciężko jest samemu ją uzbierać. W takim przypadku najlepiej jest pomyśleć o zagadnieniu jakim są kredyty mieszkaniowe. To właśnie dzięki nim wielu młodych ludzi mogło spełnić swoje marzenia o pięknym, przytulnym mieszkanku bez konieczności wynajmowania go u kogoś.

Zanim jednak weźmiemy kredyt będziemy musieli zastanowić się, czy aby na pewno spełnimy warunki stawiane przez bank. Najważniejszym z nich jest zdolność kredytowa. Musimy mieć udokumentowany fakt, że otrzymujemy regularnie wpływ na konto z naszej działalności gospodarczej bądź z pracy, co pozwoli nam na regularną spłatę rat. Musimy pamiętać o tym, że każdy bank zainteresuje się również naszymi zobowiązaniami typu alimenty czy posiadanie kart kredytowych.

Pierwszym etapem będzie sprawdzenie naszej historii kredytowej. Aby tego dokonać bank sprawdza bazę Biura Informacji Kredytowej jak również Rejestr Niesolidnych klientów. Dzięki temu weryfikuje to, co sami mu przekażemy, ze stanem faktycznym. Musimy pamiętać o tym, że zaległości ze spłacaniem rat mogą sprawić, że bank nie przyzna nam kredytu.

Bez względu na to, czy interesują nas kredyty hipoteczne czy też kredyty konsolidacyjne, możemy wybrać dowolną walutę do spłaty. Najwięcej osób decyduje się oczywiście na franka szwajcarskiego, jednak są również osoby, które wolą spłatę w dolarach, euro czy po prostu w polskich złotówkach. Oczywiście obca waluta jest rozwiązaniem nieco ryzykownym, ponieważ wysokość raty może w pewnym momencie wzrosnąć.

Jeżeli chcemy wziąć kredyty na dom, to możemy zdecydować się na zabezpieczenie w postaci hipoteki. Może to być nieruchomość, w której, np. w tej chwili zamieszkujemy bądź dom należący do osoby trzeciej. Oczywiście i tutaj nastąpi weryfikacja, dzięki której bank będzie mógł ustalić wartość hipoteki oraz jej stan prawny. Oprócz tego każda placówka musi się upewnić, czy dany budynek nie jest już obciążony hipoteką. W związku z tym musimy być przygotowani na to, że zanim otrzymamy kredyt na mieszkanie będziemy musieli być dokładnie sprawdzeni. Oczywiście jest to wykonywane jedynie ze względów bezpieczeństwa, ponieważ bank nie może sobie pozwolić na niewypłacalnego kredytobiorcę, z którym będzie miał tylko problemy.

Brak komentarzy

Napisz komentarz