Finanse.co.pl - banki Wrocław

Karta kredytowa – plusy i minusy

Expander Wrocław

XXI w. to wiek nowoczesności, korzystania z dzieł komputeryzacji i elektroniki. Nic więc dziwnego, że większość osób robiących zakupy sięga po karty kredytowe zamiast gotówki. Korzystanie z tego typu kart płatniczych jest niewątpliwie wygodne, łatwe i co najważniejsze sprawia, że nie musimy co chwilę ustawiać się w kolejce do bankomatu po pieniądze licząc gorączkowo w pamięci ile ich jeszcze zostało na koncie.

Posiadanie karty kredytowej chroni nas przed niemiłą niespodzianką, jaką jest informacja, że bankomat nie może nam wypłacić żądanej kwoty np. 20 zł, ponieważ nie posiada pieniędzy w tych nominałach i prosi o wpisanie innej kwoty. A my mamy akurat ostatnie 20 zł na rachunku.

Karta kredytowa to pieniądze, których łatwo nam nie ukradną. Zapewnia brak problemów z szukaniem drobnych czy gorączkowym liczeniem ile jeszcze mamy pieniędzy w portfelu. Jeśli jednak przyjrzymy się temu bliżej to stwierdzimy, że karta kredytowa ma też swoje . Jeśli robimy zakupy w małym, osiedlowym sklepie lub kupujemy coś w kiosku ruchu, gdzie nie można płacić kartą płatniczą to musimy posiadać gotówkę.

Jeżeli nagle okaże się, że złapała nas grypa lub inna choroba i musimy skorzystać z prywatnej porady lekarskiej a lekarz nie ma terminala płatniczego a my nie przewidzieliśmy choroby w domowych wydatkach i nie mamy gotówki to wypłacenie środków z karty kredytowej będzie nas sporo kosztować z powodu odsetek.

Wygodne wydaje się to, iż możemy w danym miesiącu spłacić tylko 3% naszego zadłużenia, ale za niespłaconą kwotę płacimy odsetki. Płacimy również za nieterminową spłatę karty a w razie, gdybyśmy zapomnieli o spłacie tak jak w przypadku każdego niezapłaconego na czas kredytu czekają nas upomnienia i płatne monity.

Za wydanie karty kredytowej płacimy jednorazowo od 50 do 216 zł. Oprocentowanie kart kredytowych waha się pomiędzy 9,5 a10%. Korzystanie z karty też nie jest bezpłatne. Użytkowanie jej w skali roku kosztuje nas od 60 nawet do 600 zł. O posiadaniu karty kredytowej warto myśleć po wcześniejszym zapoznaniu się ile będzie nas to kosztowało i przeanalizowaniu czy rzeczywiście nam się to opłaca.

Sprawdź także zestawienia:
pożyczki chwilówki Wrocław
doradcy kredytowi Wrocław

SPRAWDŹ OFERTY BANKÓW HIPOTECZNYCH Z EKSPERTÓW OPEN FINANCEUMÓW SPOTKANIE W ODDZIALE
+