Finanse.co.pl - finanse Wrocław

Jak długo czeka się na kartę z banku?

Expander Wrocław

Zwykle zakładając rachunek bankowy decydujemy się na kartę debetowa, która umożliwia w wygodny i bezpieczny sposób korzystać ze środków zgromadzonych na rachunku, wraz z ewentualnie przyznanym limitem, w dowolnym czasie i miejscu. Karty wykorzystujemy najczęściej do dokonywania płatności online, w placówkach handlowych i usługowych, wypłat z bankomatów na całym świecie, czy cashback w wyznaczonych punktach. Składając dyspozycję wydania karty należy liczyć się z tym, że najczęściej nie otrzymamy jej od ręki. Wyjątek stanowi karta tymczasowa, która jednak ma ograniczona funkcjonalność. Dodatkowo karta ta nie jest kartą spersonalizowaną, więc nie zawiera naszego imienia i nazwiska, a jej ważność to tylko rok. Po otrzymaniu karty właściwej nadal można korzystać z karty tymczasowej, lub ją zwiesić.

Dlaczego trzeba czekać na kartę?

Na polskim rynku najczęściej występują karty Visa i MasterCard. Nie są one własnością banku, a organizacji obsługujących system bezgotówkowych płatności. Karty spersonalizowane wymagają „obróbki” przez jedną z największych firm zajmujących się personalizacja ich kart Oberthur Technologies. Proce personalizacji to nie tylko wytłoczenie imienia i nazwiska posiadacza karty, ale szyfrowanie paska magnetycznego czy mikroprocesorze karty. Karty po ich obróbce trafiają do banku zamawiającego lub bezpośrednio do klienta. Dlatego czas przewidywany na dostarczenie takiej karty banki określają na 14 dni. Zwykle karty docierają do użytkownika szybciej. Do każdej karty debetowej przypisany jest numer PIN, który służy do potwierdzania dokonywanych transakcji. Zwykle jest on wysyłany w odrębnej korespondencji, choć niektóre banki umożliwiają pozyskanie PIN za pośrednictwem serwisów internetowych.

Uzyskanie karty w banku, gdzie założenie konta odbywa się przez Internet trwa zwykle dłużej. Umowa pospisywana jest poprzez potwierdzenie tożsamości w wyniku przelewu z innego rachunku lub podpisaniem umowy dostarczonej przez kuriera. Te specyficzne procedury uniemożliwiają szybsze realizowanie zleceń dotyczących karty debetowej właśnie z racji braku placówek stacjonarnych takich banków. i wydłużenie czasu o przesyłanie niezbędnej korespondencji. Warto pamiętać, że aby cieszyć się funkcjonalnością kart debetowych, podobnie jak i kredytowych, należy je w określony przez bank sposób aktywować.

Sprawdź także zestawienia:
pożyczki chwilówki Wrocław
doradcy kredytowi Wrocław

SPRAWDŹ OFERTY BANKÓW HIPOTECZNYCH Z EKSPERTÓW OPEN FINANCEUMÓW SPOTKANIE W ODDZIALE
+